Krasnystaw: Czipowanie zwierząt 50% taniej!

 Co to jest czipowanie? Czipowanie psów i kotów polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia czipu – mikroprocesora wielkości ziarna ryżu z zakodowanym unikalnym numerem identyfikacyjnym. Czip umieszcza się po lewej strony szyi zwierzęcia za pomocą specjalnej strzykawki.

Jest to zabieg szybki i bezpieczny dla zwierzęcia. Czip wszczepia się raz na całe życie.

Co daje czipowanie?

Czip umieszczony pod skórą zwierzęcia umożliwia identyfikację pupila gdy się zgubi lub zostanie skradziony. W czipie znajduje się unikany numer, któremu przyporządkowane są dane o zwierzęciu oraz podstawowe dane właściciela. Te informacje podaje się lekarzowi weterynarii po wszczepieniu implantu, a ten z kolei przesyła je do Ogólnopolskiej Bazy Danych.

 Gdzie można zaczipować psa lub kota?

 Czipowania można dokonać w jednej z 3 lecznic weterynaryjnych:

  •  Przychodnia weterynaryjna Esculap ul.Piłsudskiego 60 a
  • Przychodnia weterynaryjna ADVET ul.Okrzei 82
  • Przychodnia Weterynaryjna Hicavet , Niemienice 72

Ile to kosztuje?

Wszczepienie czipa kosztuje właściciela tylko 17 zł, drugie tyle dopłaca Urząd Miasta Krasnystaw (tylko dla mieszkańców Krasnegostawu).

Warunkiem uzyskania dopłaty do czipowania psa jest wypełnienie przez właściciela wniosku o dofinansowanie zabiegu czipowania w Urzędzie Miasta i wskazanie lecznicy, gdzie chce się zaczipować zwierzaka. Straż Miejska rozpatruje wniosek i kieruje właściciela ze skierowaniem do lecznicy. Właściciel uiszcza 50% kosztów czipowania w lecznicy.

Warto skorzystać z okazji, bo to jedynie wydatek 17 zł, a czip zostaje na całe życie. Poza akcją Urzędu Miasta czipowanie jest droższe.

 Koordynatorem akcji jest Straż Miejska w Krasnymstawie.

 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *