25 XI – Dzień bez Futra w Krasnymstawie – dołącz!

Każdego roku przemysł futrzarski zabija na świecie około 50 milionów zwierząt, głównie lisów, norek, jenotów, szynszyli. Każde z tych zwierząt zanim zostanie zabite dla swojego futra, narażone jest na liczne cierpienia spowodowane chorobami i obrażeniami fizycznymi oraz zaburzeniami psychicznymi, wywołanymi życiem w ciasnej klatce.

Polska stała się w ostatnich latach jednym z potentatów tego przemysłu i wszystko wskazuje na to, że jego rozwój będzie trwał nadal, jeżeli nie napotka na żadne przeszkody. Na terenie Polski działa około 750 ferm zwierząt futerkowych. W naszym powiecie też są fermy!
Sprzeciwiamy się hodowli zwierząt futerkowych w Polsce ze względu na dobro zwierząt i ochronę środowiska. Chcemy by w Polsce, tak jak w Wielkiej Brytanii czy Austrii, hodowla zwierząt futerkowych została zakazana.

Spotkamy się 25 listopada, o 13:00 na rynku w Krasnymstawie. Podczas pikiety będziemy rozdawać ulotki, zbierać podpisy pod petycją o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce oraz informować dlaczego jesteśmy przeciwko futrom ze zwierząt. Dołącz do nas 🙂

Informacje o wydarzeniu także na Facebooku

http://www.facebook.com/events/532137010149392/

Więcej o kampanii na rzecz zakazania hodowli zwierząt futerkowych w Polsce na stronie http://antyfutro.pl/

Komentarze: 1

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *