FAQ – Krasnystawska Grupa VIVA!

 Ostatnio ukazał się raport Fundacji VIVA! za 2015 r. Jesteśmy w nim pokazani bardzo skrótowo, jako jedna z licznych grup lokalnych. Tutaj przedstawimy się szerzej – oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ – Krasnystawska Grupa VIVA!

Czym jest i jak długo działa Krasnostawska Grupa VIVA! ?
Krasnostawska Grupa VIVA! (KGV) jest lokalną grupą Fundacji „Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – VIVA!”, która jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, KRS 0000135274. Nasza grupa rozpoczęła działalność na początku 2012 r.

Ile osób liczy KGV?
Liczba osób jest zmienna, ktoś dołącza, ktoś zawiesza działalność, ale zwykle aktywnie działa 5-6 osób dorosłych oraz grupa kilku/nastu uczniów/uczennic w wieku gimnazjalnym i licealnym.

Czym się zajmujecie?
Przede wszystkim pomocą zwierzętom domowym, głównie psom i kotom. Szukamy domów dla zwierząt porzuconych, ogłaszamy zwierzęta znalezione, opiekujemy się wolnożyjącymi kotami, także przez organizowanie ich sterylizacji. Zdarzały się interwencje dotyczące niehumanitarnego traktowania zwierząt (choć nie jesteśmy grupą interwencyjną). Czasami mamy też różne nietypowe zgłoszenia dotyczące np. rannych ptaków czy innych zwierząt potrzebujących pomocy. Gdy sami nie możemy pomóc, staramy się pokierować do odpowiednich instytucji czy innych organizacji udzielających pomocy.
Organizowaliśmy też akcje edukacyjne i protesty np. pikiety pod cyrkiem z dzikimi zwierzętami.
Stale współpracujemy też z weterynarzami z Krasnegostawu i okolic. Tu możemy podziękować za długotrwałą współpracę i pomoc:
weterynarz Agnieszka Błaszczak z Krasnegostawu,
weterynarz Agnieszka Cichosz z Krasnegostawu,
weterynarz Magdalena Kuryło z Izbicy.
Stałą i bardzo cenną współpracę mamy też ze Strażą Miejską w Krasnymstawie oraz ze Sklepem zoologiczny Aza z Krasnegostawu. Im też należą się podziękowania 🙂

Czy w KGV ktoś pracuje?
Nie. Grupa od początku składa się wyłącznie z wolontariuszy. Także koordynatorzy Grupy: Alicja Barcikowska (2012-2014) i Anna Żuk (obecnie) są wolontariuszkami i nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.

Skąd pochodzą środki na Waszą działalność?
Z darowizn od osób prywatnych, z 1% podatku (KRS 0000135274 z dopiskiem w rubryce Cel szczegółowy: Grupa Krasnystaw) oraz z własnych kieszeni wolontariuszy (np. dojazdy, utrzymanie zwierząt w domach tymczasowych).
Pomagają nam też nauczyciele i uczniowie w szkołach i przedszkolach organizując zbiórki karmy dla zwierząt.

Ilu zwierzętom już pomogliście?
To trudne pytanie 🙂 Na przestrzeni tych kilku lat były ich setki. Co roku udostępniamy na stronie http://krasnystaw.viva.org.pl/ sprawozdanie z działalności KGV
Rok 2012 http://krasnystaw.viva.org.pl/?p=559
Rok 2013 http://krasnystaw.viva.org.pl/?p=1380
Rok 2014 http://krasnystaw.viva.org.pl/?p=1910
Rok 2015 http://krasnystaw.viva.org.pl/?p=2181

Jak można Wam pomóc?
Sposobów jest wiele, bo i potrzeb jest bardzo dużo.
Przede wszystkim, jeśli masz czas i chęć pomagania zwierzętom, zapraszamy do stałego wolontariatu. Potrzebne są osoby, które mogą: prowadzić domy tymczasowe dla zwierząt, ogłaszać zwierzęta do adopcji, drukować i rozwieszać ogłoszenia, pomóc przy dowozie do nowych domów etc.

Można wesprzeć nas darowizną
Nr konta: 10 2030 0045 1110 0000 0255 8300
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!
ul. Kawęczynska 16 lok 39
03-772 Warszawa
Z dopiskiem: Krasnystaw
Szczególnie polecamy stałe wsparcie „Akcji sterylizacja” http://krasnystaw.viva.org.pl/?p=2116
Sterylizując koty i psy ograniczamy zjawisko bezdomności zwierząt i ich cierpienie. Zabieg sterylizacji jest najskuteczniejszą i najlepszą dla zwierzęcia metodą zapobiegania rozmnażaniu. Dlatego zależy nam na sfinansowaniu jak największej ilości tych zabiegów!
Pomóż nam, ustawiając stały przelew na kwotę 5 zł (lub dowolną inną) na powyższe konto z dopiskiem: Krasnystaw sterylizuje
Wreszcie najprostszą formą pomocy jest polubienie naszego fanpage https://www.facebook.com/KrasnostawskaGrupaViva/  i udostępnianie ogłoszeń o zwierzętach znalezionych czy poszukujących nowych domów. To nic nie kosztuje, a oznacza szansę na ratunek!

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *