Interwencja w Borowie

O sprawie dowiedzieliśmy się z prasy, pojechaliśmy do Borowa (gmina Gorzków) sprawdzić co się dzieje. Na miejscu zastaliśmy tragiczną sytuację: totalnie zaniedbane zwierzęta w skandalicznych warunkach. W sprawie zwierząt gospodarskich, krów i świń interweniowała już Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna. My chcemy pomóc kilku psom. Gospodarze mają w sumie 12 psów, z czego kilka nie ma bud i jest uwiązanych na bardzo krótkich łańcuchach. Wszystkie zwierzęta są niedożywione.  Ludzie ci tłumaczą, że część psów im podrzucono, a oni są ludźmi ubogimi i nie stać ich na lepsze wyżywienie. Patrząc po stanie całego gospodarstwa, jest to część prawdy, jednak zaniedbania są rażące i te zwierzęta cierpią. Wątpimy też by ci ludzie byli w stanie sami poprawić warunki zwierzętom.

Doraźnym sposobem pomocy będzie dostarczenie karmy. W związku z tym zbieramy karmę dla psów i kotów. W Krasnymstawie miejscem zbiórki jest Sklep zoologiczny Aza na ul.Czystej.

Zbieramy też pieniądze, które będą potrzebne na zabiegi weterynaryjne takie jak odpchlenie, odrobaczenie, sterylizacja i inne w miarę potrzeb.

Nr. konta: 10 2030 0045 1110 0000 0255 8300

FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA!
ul. Kawęczynska 16 lok 39
03-772 Warszawa

Z dopiskiem: Krasnystaw

Kilka psów będzie do adopcji, potrzebujemy też pilnie domów tymczasowych, w których mogłyby wrócić do dobrej kondycji. Jeśli możesz zaoferować dom stały lub tymczasowy, skontaktuj się z nami: Koordynator: Anna Żuk, annazuk14@gmail.com

 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *